Datum: 16. 6. 2014

Ibrahimovič je prostě parádní fotbalista a můžete napsat jakýkoliv nesouhlasný komentář, ale vždy se najde argument pro něj. K jedné z argumentací určitě patří jeho první reprezentační branka.

Čtyři dny po svých dvacetinách nastoupil proti Azerbajdžánu. Domácí Švédi měli jasně vyhrát a po poločase to tak nevypadalo. Skončil totiž jen bezbrankovou remízou. Po startu druhé půle ale začaly gólové hody, zakončené střídajícím Zlatanem. Švědsko díky němu vyhrálo 3:0 a zajistilo si tak jednoduché tři body do kvalifikace.

Ibra , tehdy hráč amsterodamského Ajaxu, si celou akci připravil a nakonec i po spolupráci s kolegou zakončil.